Przełom roku to czas podsumowań, świątecznych spotkań, ale i ciekawych wydarzeń branżowych. 4. grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Krakowskim Kongresie Wspólnot mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości organizowanym przez wydawnictwo Municipium, wydawcę m.in. pisma „Wspólnota Mieszkaniowa”. Czujemy się szczególnie wyróżnieni, ponieważ zostaliśmy zaproszeni jako partner merytoryczny wydarzenia.

Prezes Zarządu naszej Delegatury, Pani Barbara Grzesiek prowadziła wykład na temat rozliczenia dostawy ciepła we wspólnotach mieszkaniowych, który spotkał się z żywiołową reakcją i zainteresowaniem wśród uczestników, a Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami, Pan Marek Urban, współtworzył debatę na temat najmu krótkoterminowego, jako istotnego problemu wspólnot mieszkaniowych w której m.in. uczestniczył też zastępca prezydenta Miasta Krakowa, Pan Bogusław Kośmider.

Nowy Rok rozpoczęliśmy równie aktywnie, uczestnicząc w zorganizowanym w Warszawie przez miesięcznik „Wspólnota Mieszkaniowa,” XIV. Ogólnopolskim Kongresie Zarządców Nieruchomości. Pani Barbara Grzesiek została zaproszona do współprowadzenia debaty na temat nowelizacji ustawy o własności lokali. Jest to już kolejne wystąpienie Pani Prezes na konferencji wydawnictwa Municipium, w którym porusza tematy związane z zarządzaniem nieruchomościami. Kwestie wspomnianej ustawy, brak licencji dla zarządców i ogólnie problem jakości usług przez nich świadczonych, w trakcie debaty moderowanej przez Zdzisława Majewskiego, redaktora naczelnego miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa” ciekawie poruszyły również: Radca Prawny Pani Karolina Trzeciak-Wach, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Pani dr hab. Iwona Szymczak.

Poziom merytoryczny Kongresu był niebywale wysoki, dlatego dla gości był on prawdziwą wartością dodaną. Oprócz niewątpliwego sukcesu naszych Wykładowców, cieszy nas równie, że wśród licznie zgromadzonych uczestników spotkaliśmy też spore grono słuchaczy organizowanych przez KIGN Delegaturę Kraków kursów z licencją KIGN dla pośredników i zarządców nieruchomości oraz managerów najmu. Fakt ten dobitnie świadczy o ich zaangażowaniu i profesjonalnej działalności na rynku nieruchomości, co dodatkowo napawa nas dumą i radością.