
Wiedza fundamentem sukcesu!
Zakończenie XIV edycji kursu na licencję KIGN dla Zarządców Nieruchomości, Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i VI Managerów Najmu Nieruchomości organizowanego przez KIGN Delegaturę Kraków.
W świecie nieruchomości nie ma miejsca na przypadkowe działania – tu liczy się rzetelna wiedza, praktyczne umiejętności, znajomość regulacji i wysokie kwalifikacje. Dlatego inwestowanie w rozwój zawodowy to strategia, która się opłaca – zarówno w budowaniu silnej pozycji na rynku, jak i w zwiększeniu skuteczności działania. Doskonale wiedzą o tym uczestnicy organizowanych przez naszą Delegaturę stacjonarnych kursów na licencje KIGN dla pośredników, zarządców i managerów nieruchomości, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
26 kwietnia 2025 roku zakończyliśmy właśnie kolejną ich edycję. Po ponad dwóch miesiącach intensywnych zajęć odbył się egzamin, który dla 7 pośredników w obrocie nieruchomościami, 13 zarządców nieruchomości i 7 managerów najmu stał się biletem do nowego etapu kariery. Jego znaczenie ma niebagatelną wagę, gdyż oprócz formalnego potwierdzenia zdobytej wiedzy, upoważnia on do otrzymania dedykowanej, imiennej licencji Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.
Samo wydarzenie odbyło w klimatycznym miejscu –Instytucie Myśli Józefa Tischnera w Krakowie, który ma swoją siedzibę w słynnej XV-wiecznej, zabytkowej kamienicy Domu Dembińskich, zwanej też Kamienicą pod Beczką, przy ul Sławkowskiej, w sercu Starego Miasta w Krakowie. Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. Rok 2025 został bowiem decyzją Sejmu RP ogłoszony rokiem ks. prof. Józefa Tischnera. Krakowska Delegatura KIGN, zgodnie ze swoją tradycją, zawsze dba o to, by zakończenie kursów odbywało się w prestiżowych miejscach mających szczególne znaczenie dla regionu, podkreślając tym samym wagę edukacji i jej kulturowe zakorzenienie. Dorobek twórczy Józefa Tischnera od lat inspiruje ludzi do rozwoju i refleksji nad wartościami, które kształtują społeczeństwo, a Instytut Myśli Józefa Tischnera jest przestrzenią, w której nauka spotyka się z głębszym namysłem nad życiem i rozwojem zawodowym, dlatego zakończenie naszego kursu i nadanie egzaminowi tak symbolicznego kontekstu sprawia, że zdobycie licencji KIGN zyskało dodatkowy wymiar świadectwa gotowości do odpowiedzialnego kształtowania rynku nieruchomości z poszanowaniem ważnych wartości społecznych. Uczestnicy kursu mogli poczuć, że ich edukacja to coś więcej niż techniczne zdobywanie umiejętności – to również proces, który wpisuje się w historię i rozwój branży oraz intelektualne dziedzictwo Krakowa. Utwierdził ich w tym też wykład dyrektora Instytutu, profesora Zbigniewa Stawrowskiego, w którym przybliżył sylwetkę i znaczenie działalności ks. Józefa Tischnera.
Panu profesorowi za piękną gościnę w Instytucie Myśli Józefa Tischnera serdecznie dziękujemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do Municipium S.A. wydawcy miesięcznika Wspólnota Mieszkaniowa, który ufundował e-prenumeratę pisma jako nagrodę za najlepsze wyniki egzaminu.
Podczas egzaminu nastąpił też miły, słodki akcent w postaci kolejnego tortu, (drugiego z dziesięciu) jakie zaplanowaliśmy w tym roku dla uświetnienia 10-lecia istnienia naszej Delegatury.
Zatem kurs zakończony. Licencje, dyplomy. nagrody i dodatkowe pamiątki rozdane. Teraz wszystko w rękach naszych kursantów – z nową wiedzą i pewnością siebie są gotowi, by podbijać świat nieruchomości.

















